Piltide lisamise lühiõpetus

From Weskiwiki
Revision as of 16:24, 5 September 2011 by 195.80.105.102 (Talk) (Created page with "Piltide lisamine WeskiWikisse ----------------------------------------------------- Piltide lisamiseks WeskiWikisse peate olema sisse logitud personaalse kasutajakontoga. Sissel...")

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Piltide lisamine WeskiWikisse


Piltide lisamiseks WeskiWikisse peate olema sisse logitud personaalse kasutajakontoga.

Sisselogimiseks või kasutajakonto tellimiseks valige weskiwiki avalehekülje paremast ülanurgast "Log in / create account" (siitkaudu käib ka kasutajakonto parooli muutmine )

Kasutajakonto võite tellida ka e-kirjaga riho@veskivaramu.ee või serveri tehnilisel administraatorilt urma@lipso.net.

Kui olete sisse loginud, tekib lehe vasakusse veergu "toolbox" menüüsse "Special pages" kohale ka rida "Upload file". Valides hiirega selle, avaneb üleslaadimise aken.

"Choose" -nupule vajutuse järel saate oma arvutist valida faili, mida soovite kopeerida weskiwiki failihoidlasse, et see hiljem oma artikli juurde paigutada.

"Destination filename:" -real saate anda oma failile vajadusel uue, unikaalse nime weskiwikis. See on oluline enamasti juhul kui arvutis olid failid näiteks nimega "pilt1.jpg" , "pilt2.jpg" , " pilt3.jpg" jne, aga wikis võivad teiste kasutajate poolt juba sellise nimega failid olla üles laaditudtud. Seega võiksite destination-reale kirjutada näiteks "hellenorm1.jpg" , "hellenorm2.jpg" ja "hellenorm3.jpg" vastavalt.

"Summary" -reale võite kirjutada pildiallkirja. Antud näite korral siis 1. juhul - "Hellenurme ümbrus 1860-ndate paiku"; 2.juhul - "Mõisa plaan" 3. "Veski asendiplaan" 4."Pais" jne. "Upload options" sektsioonis võite "Watch this file" ette panna linnukese, siis näete, kas üles laaditakse ikka see fail, mida tegelikult tahtsite üles panna. Lõpuks valite alt reast "Upload file" ja ootate kuni üleslaadimine lõpeb. Selleks kuluv aeg sõltub faili suurusest ja Teie netiühenduse kiirusest. (Kulunud aeg on võrdeline faili suurusega ja pöördvõrdeline Teie interneti-ühenduse kiirusega).

Täismöödus pildi lisamiseks artiklisse tuleb nüüd soovitud kohta kirjutada rida Hellenorm1.jpg . Kui soovite pildi-eelvaateid artiklisse lisada , kirjutage seda kujul

pildi allkiri: mõisa plaan

(200px tähistab eelvaatepildi suurust). Kui soovite piltide eelvaateid artiklisse lisada paremasse serva,

kirjutada see kujul
pildiallkiri

Kui soovite pildid paigutada teksti link-sõnadena, kirjutada see kujul ehitusmeistri kiri

Näite põhjal koostatud lehekülg on nähtaval weskiwiki spetsiaalsel testimislehel Veskite loend-> XYZ -> Liivakast: http://weskiwiki.veskivaramu.ee/wiki/index.php?title=Liivakast või Test : http://weskiwiki.veskivaramu.ee/wiki/index.php?title=Test


Pildid (eriti kaasaegsed digifotod, tuleks võimalusel enne pisut töödelda, et nende summaarne maht ei ületaks 1-2 MB ühe veskiartikli kohta. Loomulikult võib huvitava või unikaalse materjali korral faili suuruseks olla kuni 5 MegaBaiti.