Teated, mõtted, arutelud

From Weskiwiki
Jump to: navigation, search

ˇˇˇ☼...Veskivaramu Taevaskoja talveseminar ...☼ˇˇˇ

Mae juhatab sisse.jpg

Veel mõned pildid , kus inimesed mõtlevad, uurivad ja annavad suuniseid

Arutlen siin nüüd edasi, et on ikka väga tore, et Riho sellise värgi püsti pani. Suur tänu! Aga orienteerumiseks ja tõeliste infopärlite lisamiseks pean veel asja uurima ja mõned proovikirjutised lisama.

Muideks selle Taevaskoja aktiiviga sai arutet´, et üle-eestiline veskitee, a ´l a unustatud veskid(kus siis kõikvõimalikud variandid, mis seotud tuulikute, vesiveskite, hj.de, muude veskitega, tuleb kaardile panna ja huvilistele välja pakkuda, esialgu niisama, aga miks mitte veskituurina turismifirmadele. Nimekiri avatud: alustan põhjast ja nimekirjas need, keda tean, et külalistest huvitet´:

Hüüru veski

Jägala hj

Seidla tuulik

Äksi villavabrik

Hellenurme veski

Lutsu veskitalu

Lahmuse veski

Vanaõue puhkekeskus

Angla tuulikumägi

Pivarootsi tuulik

tervitades, Mae


'MTÜ Eesti Veskivaramu 2011. a suvise kokkutuleku kokkuvõte

Kokku viibis või väisas kokkutulekut 37 inimest, neist liikmeid 20 , liikmete kaaslasi 5, huvilisi-külalisi 9, lapsi 3.

Kuna märksõnadeks sai juba esimeses kohas KÕIGE või AINUS, siis sellel laine on koostatud ka kokkuvõte:-)

Nüüd on ära nähtud Järvamaal e Eesti KÕIGE keskmisemas maakonnas kunagine KÕIGE uhkem kaarekujuline mõis Järvamaal Kiltsis ja KÕIGE "paremini" säilinud veskivare 18.sajandist; KÕIGE jämedam õunapuu Eestis; KÕIGE vanem teadaolev veskikoht KÕIGE pikema teadaoleva tammiga KÕIGE esimesel pärismuskultuuri õpperajal Roosna külas, kus proovimimiseks AINUS teadaolev vetruv kivikaarik; KÕIGE esimene tunnustatud pärimuskultuuri objekt - KÕIGE sügavam säilinud savipõletusauk KÕIGE vanem säilinud tuulik Järvamaal Raval; AINUS mandri-Eesti töötav tuuleveski Seidlas; KÕIGE rohkem edasimüüdud ja KÕIGE suurem puumõis Järvamaal Albus oma KÕIGE kaunimate käsitsi maalitud ahjupottidest ahjuga ; KÕIGE parema akustikaga saaliga ja stiilsema vastuvõtuga mõis Roosna-Allikus; KÕIGE ägedam puumõis Esnas, KÕIGE rohkem nõgestesse kasvanud veski Esnas; KÕIGE uhkem kunagine veskihäärber Esnas.

Viimasesse peatuspaika jõudsid 4 autoga 8 täiskasvanut ja 3 last. Kl 19 ajal lõpetasime pidulikult pildiga MTÜ Eesti Veskivaramu 8nda kokkutuleku Esnas.

Suur tänu osalejatele, esinejatele, kaasaelajatele! Järgmise kokkusaamiseni juba talvel. Koosoleku protokoll saadetakse liikmetele lähipäevil.

Mae Juske

Veskivaramu Blogi

Siin on Veskivaramu test-BLOGI link: http://www.veskivaramu.ee/veskiinfo/blog Kas see ka edaspidi kasutust leiab, pole teada.

Siin on siis Veskivaramu uus koduleht: http://www.veskivaramu.ee/veskivaramu Siin on siis Veskivaramu vana koduleht: http://web.zone.ee/veskivaramu/

Ja siin Hellenurme vesiveski: http://www.veskimuuseum.ee/


Riho